BYT ÚDOLNÍ

Účel stavby: rekonstrukce bytu
Autor interiéru: Milena Galátová
Realizace: 2012 — 2013

Byt se nachází ve staré zástavbě činžovních domů z počátku 20.stol, tedy doby výstavby kvalitní architektury, a záměrem bylo zachovat jeho genius loci a současně uspokojit veškeré nároky bydlení dnešní doby.

Při komplexní rekonstrukci byla zachována původní okna v uliční části bytu, dubové a bukové parkety a původní dveře, stejně jako výška místností. Obytné místnosti nedoznaly větších půdorysných změn, pouze v ložnici byla vestavěna příčka oddělující samostatnou šatnu. Knihovna návržená Tomášem Rusínem je komorním místem vhodným k četbě, ale lze ji využít i jako hostovský pokoj. Obývací pokoj vybavený starožitným nábytkem slouží k setkávání přátel u dobrého jídla a vína, oblíbených zálib investorky.

Moderní kuchyně (z dílny Mileny Galátové) s přímým výstupem do dvorního traktu byla rozšířena o prostory původní koupelny a svou barevností vytváří kontrast k ostatním spíše tradičním částem bytu. Koupelna byla nově vybudována v samostatné místnosti s použitím teakové mozaiky na podlaze a barevné betonové stěrky na zdech. Zásadním prvkem koupelny je pak světelný strop plně nahrazující přímé osvětlení místnosti.

 

linka kuchyňská

Při rekonstrukci bylo pamatováno i na kompletní ve zdi vedený audiosystém, který umožňuje kvalitní poslech hudby ve všech místnostech bytu, včetně koupelny. Nové bydlení si investorka vysloveně užívá.