HOTEL FAIRHOTEL s.r.o.

Místo stavby: Rybářská 19, Brno
Klient: FAIRHOTEL s.r.o.
Autor interiéru: Milena Galátová
Autor stavby: Jan Trubačík
Grafický design: WAL1
Projekt: 2013 — 2014
Realizace: 2015 — 2016
Foto: Martin Zeman

Hotel FAIRHOTEL se nachází v blízkosti areálu BVV a vznikl zrekonstruováním půvpdně průmyslové budovy, která stojí na rohu ulice Rybářské. Jde o třípodlažní, podsklepenou budovu. v hotelu je 28 pokojů pro hosty, recepce s lobby barem, hotelová restaurace sloužící i pro hosty z ulice, dvě konferenční místnosti a hotelové wellness. do budoucna je počítáno se SKYbarem, což je sezónní terasa na střeše hotelu s výhledem na centrum města Brna, sloužící pro hotelové hosty.

Recepce hotelu, lobby bar
Recepce hotelu byla navržena jako jednoduchá bílá krabička obalená bílým sklem a zjemněná použitím bílé lesklé drapérie na pozadí. Dominantou tohoto prvku se stává fialově svítící neon s názvem hotelu. Po bocích recepce je navržena stříbrošedá pruhovaná tapeta, která přechází do prostoru restaurace a tím oba prostory propojuje v jeden celek. Kontrastem k prostoru recepce se stává prostor určený pro lobby bar. Jde o tmavý, útulně zařízený prostor, jehož součástí je krb a několik typů sezení pro hosty. Na podlaze je šedá cementová stěrka, kterou v této části doplňují koberce. Dominantou tohoto prostoru je prosvícený Onyx umístěný na hlavní stěně. Z barevnosti onyxu vychází i zvolená barevnost celého prostoru. Vše doplňují drátěná a dřevěná svítidla organických tvarů.

Restaurace
Prostor určený hostům tvoří dvě místnosti - místnost s barem, která jak provozně, tak svojí barevností navazuje na recepci a salónek s krbem. Bar je opět navržen jako bílá krabička obalená sklem. Na obvodových stěnách baru je použita prostorová grafika s motivem džungle a papoušků. Desky stolů jsou z masivního dubového dřeva a jsou nasvíceny organickými bílými hadicemi ze stropu.

 

fair hotel neon detail

Na stěnách najdeme stejné pruhované tapety jako v recepci, na oknech japonské rolety s potiskem. K zútulnění byl prostor pod stoly opět doplněn kobercem. Barevnost tohoto prostoru je v bílo - béžovo - šedých odstínech. Druhá místnost restaurace je odlišná už tím, že má dřevěnou podlahu z masivního dubu, stěrku na stěně krbu a výraznou tapetu na zbývajících zdech. Na tapetě grafici pracovali s motivy džungle a papoušků mnohem velkorysejší formou. Dominantou tohoto prostoru se kromě tapet stává i nově navržené kovové okno. Stoly z masivního dubu doplňují židle polstrované béžovou ekokůží.

Pokoje
V hotelu najdeme pokoje různých prostorových kategorií. Od jednolůžkových, přes dvoulůžkové až po apartmán. Navrženy byly ve třech barevnostech - zelená, žlutá, fialová.V čelním traktu1.np se nachází prostorově i svojí výbavou nejluxusnější pokoje. Pro každý tento pokoj byla navržena tapeta na míru. Vzhledem k vyšší výšce stropů v těchto pokojích došlo ke snížení stropu nad postelí - nebesa. Nábytek byl atypicky navržen pro všechny pokoje na míru v barevnosti, která pro daný pokoj byla zvolena.

Stejně tak byly i obklady koupelen zvoleny dle barevnosti jednotlivých pokojů. Výrazným prvkem interiéru hotelových pokojů jsou svítidla a také dekorativní textilie a koberce.